4. Festiwal Filmów Młodego Widza WĘDRUJĄCE ALE KINO!

wędrujące ale kino

Z wielką przyjemnością informujemy, że już w październiku w trasę po Polsce rusza 4. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.

Wzorem ubiegłych lat odwiedzimy miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać w nich najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów filmowych odbędą się konkursy i plebiscyty.  Wędrujące Ale Kino! jest wydarzeniem o charakterze niekomercyjnym i nieodpłatnym. W programie znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiego festiwalu, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności.

Widzowie Wędrującego Ale Kino! będą mieli szansę na nieodpłatny udział, wraz z opiekunem, w głównej edycji - 31. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w dniach 1 – 8 grudnia 2013 w Poznaniu. Nagrodę tę można wygrać biorąc udział w konkursie na najlepszą recenzję filmu obejrzanego podczas WAK!


Plan podróży:

Teremiski, Białowieża: 3-5 października

Cisna: 3-6 października

Krasnystaw: 7-9 października

Gołdap: 7-9 października

Pacanów: 10-12 października

Gębice, Czarnków: 14-16 października

Rydułtowy: 15-17 października


ORGANIZATOR GENERALNY:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
tel. 61 646 44 70

WSPÓŁORGANIZATOR:
Pracownia Ferment Kolektiv
Paulina Łosińska-Tomasik - producent wykonawczy

www.wedrujace-alekino.com
www.ferment.com.pl

Data: 
10.09.2013