Ale Kino! Najnajmłodszego Widza

 

Przygody Klopsików, reżyseria: Johan Hagelback

W ramach każdego z siedmiu kameralnych seansów dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat zaprezentowanych zostanie kilka krótkich filmów z serii o Klopsikach, tworzonych przez ostatnie 2 lata. Zanim mały szwedzki klopsik ożyje na ekranie, by odkrywać świat, mali widzowie zostaną powitani i zaproszeni do zabawy przez klopsikową rodzinkę. Następnie zasiądą w specjalnie zaaranżowanym małym kinie, gdzie nie wystraszą się ciemności, ani nie zatopią się w kinowym fotelu. Przygody tych sympatycznych bohaterów śledzić będą w półmroku, siedząc wygodnie na materacach i poduchach. Proste animacje o ważnych, codziennych sprawach wprowadzą maluchy w wielki świat kina. „Szwedzkie klopsiki” zostały uhonorowane Złotymi Koziołkami w 2010 roku przez Jury Międzynarodowe w składzie: Alexey Alexeev, Adriana Prodeus, Maciej Szczerbowski, którego werdykt pięknie tłumaczy dlaczego warto pokazywać dzieciom te filmy:

„To afirmacja dziecięcej wyobraźni, która potrafi stworzyć cały wszechświat unosząc się z czegoś tak płaskiego i nudnego jak szwedzkie klopsiki - lub flaki z olejem. Chcielibyśmy szczególnie wyróżnić ten film za odwagę odkrycia czegoś wyjątkowego, bez przestrzegania zasad i konwencji. To wyraz szczególnego zrozumienia dla dziecięcej duszy - niezależnie od wieku widza.”

Czas trwania 40 min

Wydarzenie dla dzieci od 4-5 lat

6.12.2013, piątek, godz. 9.30, 10.30, 11.30

7.12.2013, sobota, godz. 10.30, 11.30, 15.30, 16.30

Miejsce: Scena Wspólna Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka

Poznań, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą

Bilety w cenie 5 zł dostępne przed wydarzeniem po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji miejsc pod adresem: szkola@alekino.com

 

Data: 
05.12.2013