Ale Kino! popiera Legalną Kulturę

Masz wpływ na kulturę. Korzystaj z legalnych źródeł

Legalna Kultura to pozytywna kampania społeczna, promująca korzystanie z kultury z legalnych źródeł. Legalne źródła kultury to wszelkie miejsca, w których w różny sposób, zgodnie z prawem i z poszanowaniem praw twórców, udostępniane są dobra kultury rozumiane jako utwory.  Na stronie www.legalnakultura.pl tworzona jest BAZA LEGALNYCH ŹRÓDEŁ – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Znajdują się w niej serwisy, z których można ściągać lub oglądać filmy, słuchać muzyki, korzystać z audio- i e-booków, uzyskiwać dostęp do artykułów prasowych i wirtualnie zwiedzać muzea, galerie oraz eksplorować zdigitalizowane zasoby archiwalne. Serwisy działają na zasadach zgodnych z poszanowaniem praw twórców. Bazę tworzą wraz Fundacją Legalna Kultura użytkownicy sieci, dzięki zakładce Dodaj źródło. Na stronie www.legalnakultura.pl zgromadzono już ponad 270 legalnych portali oraz stron internetowych, liczba ta ciągle rośnie.
Legalna Kultura buduje poczucie odpowiedzialności za kulturę, prowadzi szeroką akcję edukacyjną, której zadaniem jest uświadomienie odbiorcom, że kultura z legalnych źródeł może być płatna i bezpłatna. Nie każde płatne źródło jest legalne - warto o tym wiedzieć, aby uniknąć sytuacji, gdy w dobrej wierze płaci się za dostęp do treści z nielegalnych źródeł.
Ideę Legalnej Kultury popiera ponad 300 twórców kultury, m.in. znakomici artyści – aktorzy, muzycy, reżyserzy, pisarze. Partnerami strategicznymi projektu Legalna Kultura są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Kampanię wspiera także 25 instytucji oraz ponad 40 partnerów medialnych.

 

Data: 
30.11.2013