Filmowe Lato Dzieci

filmowe lato dzieci

Filmowe Lato Dzieci to projekt o charakterze „sieciowym”, będący wspólną inicjatywą Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza ALE KINO!, Międzynarodowego Festiwalu  Filmów Animowanych ANIMATOR, TRANSATLANTYK Festival Poznań oraz CK Zamek. 

Poznań stał się miastem dużych międzynarodowych festiwali filmowych. Dwa z nich odbywają się latem i przygotowują specjalny program także dla dzieci: jest to ANIMATOR i  TRANSATLANTYK. ALE KINO! jest dedykowane młodym widzom i choć odbywa się zimą, w wakacje zaprasza na „Lato z przygodą”. Seanse dla dzieci w okresie wakacyjnym przygotowuje również Nowe Kino Pałacowe. Wszystkie te przedsięwzięcia zjednoczyły się, by wspólnie dotrzeć do jak największej ilości dzieci i zachęcić je do udziału w wydarzeniach filmowych oferowanych w Poznaniu od 1 lipca do 31 sierpnia 2013r. Założeniem projektu jest, by oferta była dostępna dla szerokiego grona odbiorców, dlatego seanse są bezpłatne lub w cenie nieprzekraczającej 2 zł. Ponadto współpraca organizatorów polega na wzajemnym wspieraniu działań promocyjnych i programowych.

PROGRAM:

13 – 19 lipca 2013

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW ANIMOWANYCH "ANIMATOR" – ANIMATOR DLA DZIECI

Filmy pełnometrażowe i zestawy krótkich animacji dla dzieci w CK Zamek (Nowe Kino Pałacowe, Sala Wielka, Sala Pod Zegarem). 

www.animator-festival.com

 

25 – 28 lipca 2013

WAKACYJNE ALE KINO! – LATO Z PRZYGODĄ

Kultowe polskie filmy dla dzieci i nowości ze świata jako zapowiedź Festiwalu Ale Kino!, który odbędzie się w dniach 1-8 grudnia 2013.

miejsce: Nowe Kino Pałacowe (CK Zamek)

www.alekino.com            www.csdpoznan.pl

 

sierpień 2013

NOWE KINO PAŁACOWE, CK Zamek

Repertuar Kina Pałacowego, specjalnie z okazji wakacji w każdy sierpniowy piątek, został wzbogacony o seanse dla dzieci. 

www.ckzamek.pl

 

2 – 9 sierpnia 2013

TRANSATLANTYK Festival Poznań

Wśród wielu różnorodnych sekcji trzeciej edycji festiwalu nie zabrakło również tej dla najmłodszych widzów.

miejsce: Multikino 51

www.transatlantyk.org

 

ZAPRASZAMY!

Kontakt:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Małgorzata Bawer, media@csdpoznan.pl, tel. +48 882 188 001

Data: 
23.07.2013