Goście filmowi na Festiwalu Ale Kino!

Spacer wsrod latajacych traw

Do Poznania na 31. Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! przyjadą filmowcy z różnych części świata. Wielu z nich czeka wytężona praca w charakterze jurorów, ale głównie są to twórcy prezentowanych filmów, którzy skonfrontują swoje dzieła z publicznością, a po seansach odpowiedzą na pytania widzów. Niektórzy z gości będą również prelegentami Forum nauczycieli i filmowców „Spotkanie z mistrzem”, a reżyserzy poprowadzą także warsztaty filmowe z młodzieżą.

JURY

W Jury Międzynarodowym zasiądą m.in.: laureat Oscara za film krótkometrażowy „The Charming man” (Der er en yndig mand), duński reżyser Martin Strange-Hansen, Irlandczyk Hugh O’Conor, reżyser, scenarzysta, znany przede wszystkim jako aktor z takich produkcji jak: „Moja lewa stopa”, „Trzej Muszkieterowie” czy „Czekolada”; Michael Harbaeur, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Schlingel, odbywającego się w Chemnitz, czy Tonje Hardersen, od 2007 do niedawna pełniąca funkcję prezesa dziecięcej organizacji filmowej ECFA.

JURY MIĘDZYNARODOWE FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH >KLIK<

JURY MIĘDZYNARODOWE FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH >KLIK<

TWÓRCY

Pierwszego dnia Festiwalu po projekcji pełnometrażowej animacji „Księżycowy człowiek” o swojej pracy nad powstawaniem filmu opowie edytorka Sarah Clara Weber.

Poniedziałek, 2 grudnia obfitować będzie w spotkania z gośćmi. Z Indonezji do Poznania przylecą twórcy filmu „Spacer wśród latających traw” w reżyserii Eugene Panji. Z pewnością najwięcej emocji wzbudzi chłopiec grający główną rolę Muhammad Syihab Imam Mutaqin, ale tajniki realizacji tego obrazu zdradzą również Tania Smantha Sagrul – producentka i Ishana Nurliany – asystentka reżysera. W południe rozpoczną się aż 4 seanse z udziałem reżyserów prezentowanych filmów. Spotkania twórców filmowych z widzami odbywać będą się każdego dnia Festiwalu – do 8 grudnia. Spośród nich szczególnie warto polecić projekcję i spotkanie z reżyserem filmu opartego na prawdziwej historii „Pchełki tu nie ma”, Giuseppe Bonito oraz Ludovicą Faldą, odtwórczynią roli upośledzonej dziewczynki.

WARSZTATY 

Pochodząca z Republiki Południowej Afryki Roberta Durrant, reżyserka i producentka filmu „Felix”, spotka się z widzami dwukrotnie, poprowadzi również warsztaty z młodzieżą. Nad stworzeniem krótkich etiud wraz z uczestnikami Festiwalu pracować będą także: Giuseppe Bonito, Christian Lo, Stephan Apelgren

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ PO WYBRANYCH SEANSACH doc  pdf

 

ZAPRASZAMY!

Data: 
27.11.2013