Intensywny drugi dzień Festiwalu

W drugim dniu Festiwalu na seansach przedpołudniowych pojawiły się tłumy młodych widzów. Odbyło się aż 6 spotkań z twórcami filmów. Był wśród nich odtwórca głównej roli w filmie „Spacer wśród latających traw”, 14-letni Muhammad Syihab Imam Mutaqin, który w towarzystwie Tani Smanthy Sagrul, producentki i Ishany Nurliany, asystentka reżysera przyleciał do Poznania z Indonezji. Zarówno ich film ukazujący determinację bohatera w realizacji marzenia, jak i możliwosć rozmawiania z twórcami spotkały się z miłym przyjęciem widowni. Również sympatyczny Natan Czyżewski, grający tytułową rolę Gabriela w filmie Mikołaja Haremskiego, momentalnie zyskał sobie gorno wielbicielek. Szczególnie pracowicie spędził dzisiejszy dzień reżyser “Pchełki tu nie ma”, Giuseppe Bonito, który przed południem prowadził błyskawiczne warsztaty filmowe z młodzieżą, a po seansie swojego filmu, wraz z Ludovicą Falda, odtwórczynią roli Pchełki, odpowiadał na pytania widzów.


Z widzami spotkali się również reżyserzy: David Scheinmann "Uwierz", Bernd Sahling „Do góry nogami”, Marc Boréal “Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa”.

We wtorek, 3 grudnia, odbędzie się 13 seansów. Z widzami spotkają się: Christan Lo "Twardziele" i Laurent Boileau, współtwórca filmu "Kolor skóry: miodowy", po seansie o 17.00.
Warsztaty z młodzieżą poprowadzi Mikołaj Haremski.

Gorąco zapraszamy!

 

Data: 
02.12.2013