Piłkarski piątek

Filmy o futbolu, spotkania z piłkarzami i sławnymi kibicami, turniej piłkarski, pamiętny "Zwycięski remis" na Wembley w nowej odsłonie, z udziałem legendy polskiego futbolu Henryka Kasperczaka. Zapraszamy!

Piękny horyzont

Multikino 51
piątek, 6 grudnia godz. 09:30

Seans filmu z udziałem Oliviera Keidel, twórcy projektu w oparciu, o który powstał film oraz Henryka Kasperczaka, słynnego trenera i zawodnika drużyny Orłów Górskiego.

 

Dobroczynny Turniej Piłkarski o Puchar Ale Kino! 

Klub sportowy City ZEN, ul. Droga Dębińska 10c

piątek, 6 grudnia godz. 13:30

 

Już od 5 lat Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! współpracuje ze Społeczną Fundacją Ludzie dla Ludzi. Dzięki wspólnym działaniom, każdego roku w programie wydarzenia pojawiają się specjalne pokazy filmów, których fabuła dotyka problemu choroby nowotworowej. W tym roku postanowiliśmy iść dalej i zapraszamy wszystkich widzów Festiwalu i kibiców na Dobroczynny Turniej Piłkarski o Puchar Ale Kino! Organizatorami meczu są Centrum Sztuki Dziecka i Fundacja Ludzie dla Ludzi.

Swój udział w rozgrywkach zapowiedział Bartosz Bosacki, były zawodnik reprezentacji Polski oraz wieloletni kapitan Lecha Poznań.

Zagrają drużyny:

Ale Kino! z piłką

Sztukapilki.pl

Odlew Poznań

Policzmy się z rakiem

Chcemy, by duch sportowej rywalizacji uaktywnił się w widzach i zawodnikach. Podczas turnieju będą zbierane pieniądze na wsparcie akcji Policzmy się z rakiem, której celem jest oswajanie strachu przed chorobą nowotworową. W Polsce dominuje strategia straszenia rakiem. Polacy nie badają się ze strachu, a około 15% zdiagnozowanych chorych w ogóle nie podejmuje leczenia. Dlatego potrzebujemy pokazywania historii z happy endem. Chcemy, aby ludzie, którzy wygrali z rakiem, dzielili się swoją siłą, aby zdrowi nieśli wsparcie i pomogli zmienić nastawienie do choroby. W leczeniu nowotworów, pozytywne myślenie jest jak solidny trening dla sportowca, a głosy na policzmysie.pl jak pełne trybuny oddanych kibiców.


Zapraszamy wszystkich fanów kina i sportu! – Wstęp wolny

Kontakt: Radek Tomasik, tel: 509 995 710, radek@ferment.com.pl

 

Gala Ale Kino! Z Piłką

Czterdziestka z piłką. Zwycięski remis. Meczowy koncert

Scena Wspólna Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka

ul. Brandstaettera  1/ ul. Za Cytadelą

piątek, 6 grudnia godz. 19:30

 

Koncert multimedialny z muzyką na żywo Rafała Zapały w 40 rocznicę Meczu na Wembley, w którym Reprezentacja Polski, zwana Orłami Górskiego, zremisowała z Anglią 1:1 i osiągnęła awans na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Niemczech, gdzie zdobyła najwyższe w dziejach polskiego futbolu, trzecie miejsce.

Na widowisko złoży się zapis fragmentów meczu, udostępniony dzięki życzliwości The Football Association, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu pod kierunkiem Rafała Zapały oraz Studio Meczowe z udziałem znakomitych gości i ekspertów. Podczas Gali wręczone zostaną Piłkarskie Koziołki za film „Piękny horyzont, które odbierze Olivier Keidel.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców i fanów do udziału w wydarzeniu.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: szkola@alekino.com

Data: 
05.12.2013