Platynowe Koziołki

bolek i lolek ale kino

PLATYNOWE KOZIOŁKI I LAURKA DLA BOLKA I LOLKA

Zapraszamy do wspólnego świętowania 50-tych urodzin kultowych bohaterów i złożenia im życzeń podczas Festiwalu Ale Kino! Zachęcamy do wykonania w domu laurki i przyniesienia jej na seans Wielkiej podróży Bolka i Lolka, który 1 grudnia o godz. 12.00 uroczyście rozpocznie tegoroczną edycję Ale Kino! Od godz. 11.15 będzie również możliwość przygotowania kartki na miejscu podczas warsztatów. Wszystkie wykonane przez dzieci prace utworzą ekspozycję przed Salą Wielką, następnie  zostaną przekazane do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, w którym to powstała seria filmów o Bolku i Lolku. 

To właśnie za stworzenie tych bohaterów Studio odbierze Platynowe Koziołki, nagrodę specjalną Festiwalu Ale Kino! Wielkie gratulacje!

Chłopcy, którzy przemierzyli świat w swych animowanych przygodach, trafili na duże i małe ekrany w różnych jego częściach. Szacuje się, że Bolka i Lolka poznało około miliarda ludzi. Filmy o tych ujmujących łobuzach towarzyszyły kolejnym pokoleniom i są z nami do dziś. 

Wszelkie inne niekonwencjonalne formy zadeklarowania swojej sympatii, wyrażenia swego uznania lub wdzięczności kierowane do jubilatów, również będą mile widziane. Prośbę adresujemy szczególnie do dzieci, ale jesteśmy przekonani, że także wśród dorosłych jest wielu fanów Bolka i Lolka, którzy znajdą oryginalny sposób na uhonorowanie swych ulubionych bohaterów z dzieciństwa.

Tydzień później, w niedzielę 8 grudnia o godz. 10.00 przed seansem Bolek i Lolek. Tak to się zaczęło wręczymy nagrody za najpiękniejsze życzenia.

 

Wydarzenie dla dzieci od 5 lat

01.12.2013

Sala Wielka CK Zamek

Warsztaty godz. 11.15

Seans filmu Wielka podróż Bolka i Lolka godz.12.00

 

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie CK Zamek 

Data: 
17.11.2013