Rozwijamy film

szpula ale kino

Jak rozwija się kino dla młodych widzów w różnych częściach świata zaobserwują wnikliwi widzowie podczas 8 dni trwania Festiwalu Ale Kino!, który rusza w Poznaniu 1 grudnia. Jak rozwija się film w dosłownym tego słowa znaczeniu, będzie można zobaczyć, a nawet wziąć czynny udział w tej akcji w przeddzień Festiwalu, 30 listopada.

  W ramach akcji przechodnie duzi i mali będą zapraszani do zabawy w rozwijanie i podtrzymywanie taśmy filmowej i to od ich zaangażowania zależeć będzie na jaką długość uda się rozciągnąć kliszę. Może przez całą ulicę Półwiejską lub wokół Starego Rynku? Najwytrwalsi uczestnicy zostaną nagrodzeni upominkami festiwalowymi, karnetami i zaproszeniami na seanse, a wszyscy otrzymają programy i informacje o Festiwalu. 

  Od godz. 11.00 na ulicach w centrum miasta toczona będzie nietypowych rozmiarów szpula, przypominająca prawdziwą, na którą nawinięta zostanie autentyczna taśma filmowa. Szczególnie młodzi widzowie nie kojarzą już tych elementów z wizytą w kinie, dlatego będzie to okazja dopokazania, a może też symbolicznego pożegnania odchodzącej powoli do lamusa techniki rejestracji i projekcji filmów. Obecnie na Festiwalu zdecydowana większość filmów wyświetlana jest z nośników cyfrowych, ale jako, że jest to jedna z najstarszych imprez filmowych w Polsce, pamięta również czasy, kiedy stosy puszek z taśmami filmowymi piętrzyły się w projektorniach.

 

Gdzie spotkać wielką szpulę?

11.00  Start: ul. Półwiejska/Królowej Jadwigi w kierunku ul. Wrocławskiej do Starego Rynku

12.00 Stary Rynek – szpula trafia pod Ratusz

12.20 wyruszenie w kierunku ul. Św. Marcin, ul. Ratajczaka, ul. St. Matyi/Most Dworcowy,  MTP,

Most Dworcowy, ul.  Matyi , Al. Niepodległości, CK Zamek, Gwarna, 27 Grudnia (Plac Wolności), Fredy, CK Zamek

15.30 Szpula zostaje postawiona przed CK Zamek

Część II

17.30 CK Zamek ul. Św. Marcin – 27 Grudnia (Plac Wolności) – Paderewskiego – Stary Rynek (przejście wokół Starego Rynku) – Wrocławska – Półwiejska – Ogrodowa – Ratajczaka – Św. Marcin   

20.00 Szpula zostaje postawiona przed CK Zamek

Data: 
29.11.2013