Trzeci dzień Ale Kino! za nami

Mroźny wtorkowy poranek nie przestarszył naszych Ale Widzów! Przygotowaliśmy dla nich 16 seansów w tym "Miejsce na miotle" i inne filmy krókie oraz długie. Przez ekran przetoczyła się lawina obrazów zróżnicowanych, niezwykle interesujących, która wciągnęła widzów do świata dobrego kina. Przedpołudnie należało do grup szkolnych, a popołudnie i wieczór do młodzieży oraz dorosłych i to właśnie po seansach dla straszych widzów zbierane są głosy w ramach Plebiscytu Młodej Widowni.

Dziś z widzami spotkał się Laurent Boileau, reżyser "Kolor skóry: miodowy", filmu animowanego dla młodzieży i dorosłych (od 13 lat). Zawiera on także elementy dokumentalne, które są bardzo osobistymi wypowiedziami współtwórcy, a zarazem bohatera filmu - Koreańczyka Junga Henina. Poprzez adopcję jako kilkuletnie dziecko trafił on do Europy, podobnie jak 200 tys. koreańskich dzieci. Film jest próbą uporania się ze złożonym problemem wynikający z oderwania od korzeniu, trudności w znalezieniu swojego miejsca w nowej rodzinie i obcej kulturze. Kolejny seans filmu "Kolor skóry: miodowy" odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godz. 17.00, w Multikinie 51.

Pełne metraże jak zwykle cieszą się większym powodzeniem, ale szczególną uwagą trzeba obdarzyć również zestawy krótkich filmów, z którymi trudno się zetknąć poza obiegiem festiwalowym. Przed nami kolejne projekcje i coraz mniej czasu, by nie przegapić ważnych i wartościowych propozycji. Gorąco zapraszamy.

 

 

 

 

Data: 
03.12.2013