Filmy krótkometrażowe

Hayo Freitag

Niemiecki reżyser i twórca komiksów. Na swoim koncie ma liczne krótkie filmy m.in. „The Three Robbers”, który zdobył nagrodę jury dziecięcego Marcinek na festiwalu Ale Kino!

 

Hugh O’Conor

Irlandzki aktor, który karierę rozpoczął już w wieku lat dziesięciu. Po raz pierwszy wystąpił u boku Liama Neesona w 1985 roku w filmie „Lamb”. W 1990 roku wygrał Nagrodę Młodych Artystów za swoją rolę w filmie „Moja lewa stopa”. Aktualnie zajmuje się też reżyserią i scenopisarstwem. 

 

Katy Kavanaugh

Kieruje Catapult Productions i jest dyrektorem artystycznym Screen 360: Filmy dla Dzieci Świata. Jej wielokierunkowa praca łączy dwie „sztuki ruchu”: taniec i kino. Jej praca dyrektora i programera pomogła stworzyć festiwal filmów dziecięcych, będący częścią Festiwalu Filmowego Mill Valley. Co roku współtworzy program wyświetlanych filmów dla dzieci i młodzieży na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco. W 2003 roku została oficjalnym delegatem do pierwszej edycji Berlin Talent Campus.

 

Anita Kwiatkowska - Naqvi

 

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, studentka animacji w PWSFTviT w Łodzi; w swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Oprócz reżyserii filmów animowanych zajmuje się compositingiem i efektami specjalnymi.

Tonje Hardersen

Ukończyła studia na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Techniki ze specjalizacją w kinematografii, by następnie rozpocząć pracę dla Norweskiej Federacji Stowarzyszeń Filmowych i firmy dystrybucyjnej Arthaus. W latach 2007–2013 pełniła funkcję prezesa dziecięcej organizacji filmowej EFCA, była też Dyrektorem ds. Programu Norweskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Haugesund 2012. Obecnie pracuje jako doradca ds. filmu w firmie Film&Kino, gdzie zajmuje się sprowadzaniem i dystrybucją wartościowych filmów dla dzieci w Norwegii oraz wspiera edukację filmową w szkołach.