Filmy pełnometrażowe

Mika Anttolainen

Koordynator Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży w Oulu. Do zespołu festiwalowego dołączył w 2001 roku, wcześniej pracował w bibliotekach. Przez cztery lata pełnił funkcję rzecznika prasowego, nim w 2007 roku rozpoczął pracę koordynatora. Przez kilka lat członek zarządu corocznego festiwalu Oulu Nights of Art, gdzie spotykają się wszystkie rodzaje sztuki.


 

Michael Harbauer

Związany z filmem od wczesnych lat dziecięcych. W 1996 roku zainicjował Międzynarodowy Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodych Widzów SCHLINGEL. Wydarzenie, które początkowo miało formę tygodnia filmowego, gdzie pokazywane było nie więcej niż dwanaście filmów jest obecnie jedną z najbardziej kompleksowych platform spotkań z międzynarodowym
i krajowym filmem dla dzieci i młodych widzów w Niemczech.

Michael Harbauer pełni też rolę doradcy i konsultanta w znaczących instytucjach prawodawczych i doradczych w Niemczech w zakresie filmu, kina i telewizji.

 

Aneta Ozorek

Poszukuje filmowych odkryć jako programerka sekcji dziecięcej KLAPS, Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN, sekcji dokumentów muzycznych LOUDER oraz sekcji Middle East Międzynarodowego Festiwalu ARS Independent. Producentka projektów Random Film Festival i SABABA dobra zabawa z kulturą żydowską. Na co dzień koordynuje projekty edukacyjne i międzykulturowe w Instytucji Filmowej SILESIA FILM w Katowicach oraz współpracuje z Festiwalem Filmów Kultowych, NOTFALL Film Festival czy Medialab Katowice.

 

 

Joan Parsons

Dyrektor festiwalu Showcomotion Young People’s Film Festival i starsza programerka w kinie The Showroom w Sheffield. Pracując w kinach od ponad dziesięciu lat, z pasją oddaje się wychowywaniu odważnej i dociekliwej młodej publiczności, która z czasem stworzy nowe pokolenie miłośników kina, zarówno w charakterze widowni, jak i twórców.

 

Martin Strange-Hansen

Jedyny duński reżyser dwukrotnie nagrodzony Oscarem. Pierwszą nagrodę otrzymał w 2002 roku za swój film dyplomowy w Duńskiej Szkole Filmowej – „Feeding Desire” (nagroda za film studencki) a rok później za film krótkometrażowy „The Charming Man”. Jego filmowe poczucie humory jest często pretekstem do zajęcia się znacznie poważniejszymi tematami, które można dostrzec pod komiczną powierzchnią jego opowieści.

 

Willemine van de Wiel

Studiowała medycynę na Uniwersytecie Groningen w Holandii. W 2006 roku, będąc na ostatnim roku studiów medycznych, rozpoczęła karierę jako scenarzystka. Wraz z Mirjam Oomkes napisała scenariusze do filmów „Stay” i „Pozdrowienia od Mike’a” – oba zdobyły liczne nagrody na festiwalach na całym świecie. Obecnie pracuje nad swoim trzecim projektem, jednocześnie prowadząc swoją praktykę lekarską.