Jury młodych


FILMY PEŁNOMETRAŻOWE


 Marta Adamczak

 Członkini Kolektywu 1a, w którym zajmuje się organizacją spotkań i projekcji filmowych, koordynatorka projektu MiastoTeka. Interesuje się tematyką miejską oraz wykorzystaniem nowych mediów w kulturze. Z filmem związana od dawna.

 

 

 

 

  Jakub Borkowicz

 Młody filmowiec pochodzący z Poznania. Student intermediów na UAP. Pasjonuje się kinem, video artem oraz nowoczesną sztuką cyrkową.

 

 

 

 

 

Małgorzata Goliszewska

Studentka kierunku Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecine. Pracuje z różnymi mediami (film, wideo, instalacje, performance, tekst, dźwięk, rysunek). Interesuje ją badanie i poszerzanie granic dokumentu oraz bezpośrednia praca z drugim człowiekiem.

 

 

 

 


Maciej Stolarczyk

Uczeń I Liceum ogólnokształcącego w Gdańsku, entuzjasta kina, filmu i aktorstwa. Grał m.in. w „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa”. Podkładał również głos do „Rodzinki Robinsonów” oraz „Złotego Kompasu”.

 

 

 

 Jakub Skworz

Twórca wydawnictwa Erdensen. Autor książki „Męskie rozmowy nastolatka” i bajek dla dzieci. 

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE


Barbara Kuligowska

Zajmuje się głównie obrazem ruchomym, dźwiękiem i słowem. Założycielka i kuratorka galerii Patrz! oraz galerii TŁO. Na stałe związana z magazynem „Zwykle Życie”. Czyta Mirona Białoszewskiego, słucha Wojciecha Bąkowskiego, ogląda skandynawskie filmy.


 


Michalina Musielak

Młoda twórczyni różnych bytów, autorka form dokumentalnych, zdjęć i działań artystycznych. Kooperująca w duecie Little is Known. Pisząca do mgzn.pl o sztuce w mieście.


 


Beata Rakoczy

W 2012 uczestniczyła w intensywnych warsztatach dokumentalnych, których wynikiem jest autorski, krótkometrażowy film „Zawodzie Zajezdnia”. W latach 2010-2012 współtworzyła Międzynarodowy Festiwal Filmowy Ars Independent Katowice, 50. Krakowski Festiwal Filmowy, Festiwal Filmów Niezależnych KilOFF. Studentka Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.
Maja Rup

Współpracowała z Europejskim Forum Studentów AEGEE-Poznań przy projektach kulturalnych „Dzień Studenta” i „Dzień Europy”, Festiwalem Transatlantyk oraz PLANETE+DOC Film Festival. Członkini Kolektywu 1a. Obecnie współpracuje z uniwersyteckim pismem „Interlinie”.

 

 

 


Mikołaj Tkacz

W tym roku opublikował autorski komiks „Przygody nikogo” i wraz z Agnieszką Piksą album „Nieznany geniusz”. Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w paru wystawach zbiorowych, a w marcu tego roku pokazał zbiór ponad 40 krótkich komiksów na wystawie indywidualnej „Komiksy na kalkach” w Galerii U we Wrocławiu.